Spływy kajakowe
Propozycją dla Państwa jest również kilkudniowa trasa rzeką Wieprz:
DZIEŃ 1: Hutki - Guciów, czas przepływu 6-7 godz., długość odcinka ok.25km
DZIEŃ 2: przewózka z Guciowa do Obroczy (przez teren RPN); Obrocz - Szczebrzeszyn, czas przepływ 6-7 godz., długość odcinka ok. 25km
Dla większych grup płynących Wieprzem możliwość dowozu na trasę prostych gorących posiłków (grochówka, bigos), przygotowanie ogniska, oraz propozycje własne.
Start: Obrocz, przystani kajakowa
Koniec: zalew Rudka
Czas: ok. 2 godz.
Opis trasy:
Obrocz Zwierzyniec ( Zalew Rudka) czas przepływu ok. 2 godz. Spływ rozpoczynamy w Obroczy za mostem, 100 metrów od granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, kończymy na zalewie Rudka przy śluzie. Długość odcinka ok. 8 km jest to trasa którą spływamy codziennie nawet jeśli są chętne tylko 2 osoby. Trasa jest bardzo malownicza, kręta, bezpieczna polecana dla początkujących i zaawansowanych kajakarzy, dobra na rozpoczęcie przygody z kajakiem- nasza firma z przyjemnością tę trasę poleca.
Start: Obrocz, przystani kajakowa
Koniec: Bagno
Czas: ok. 3.5 godz.
Opis trasy:
Zwierzyniec - Bagno czas przepływu ok. 1-1.5h. Trasa przebiega przez cały Zwierzyniec, park miejski a potem przez łąki jest trasą, bezpieczną, malowniczą. Bagno - Żurawnica (mostek pstrągowy) czas przepływu ok.1-1.5h, bardzo ładny malowniczy odcinek rzeki, po drodze 2-3 przenoski pierwsza śluza (jaz) w Turzyńcu następne to zwalone drzewa, dopływamy do mostku pstrągowego w Żurawnicy
Start: Obrocz, przystani kajakowa
Koniec: Żurawnica
Czas: ok. 5 godz.
Opis trasy:
Bagno - Żurawnica (Kawęczyn - tzw. Stary młyn na Wieprzu) czas przepływu ok. 1- 1.5h, trasa ładna również malownicza, zmienna, małe wodospady do przepłynięcia. Brody - Szczebrzeszyn (most drogowy) czas przepływu od 1-1.5h trasa malownicza, kręta przed Szczebrzeszynem szybki nurt, dość trudno przy młynie za mostem 0,5m uskok (wodospad) od tego miejsca jeszcze 10 minut, dopływamy do mostu drogowego kończymy spływ za mostem przy prawej stronie.
Start: Obrocz, przystań kajakowa
Koniec: Brody
Czas: ok. 5 godz.
Opis trasy:
Żurawnica - Brody trasa łatwa, bez przenosek, rzeka przepływa wśród łąk, brzegi osłonięte są drzewami. Na trasie klika powalonych drzew. Pod koniec trasy do pokonania są dwa, niewielkie progi wodne, pierwszy 100 m przed mostem w Brodach, drugi próg znajduje się kilkanaście metrów za mostem. Z prawej strony znajduje się miejsce z płycizną, gdzie kajakarze kończą spływ.
Start: Obrocz, przystań kajakowa
Koniec: Szczebrzeszyn
Czas: ok. 6-7 godz.
Opis trasy:
Brody - Szczebrzeszyn (Kawęczyn - tzw. Stary młyn na Wieprzu) czas przepływu ok. 1-5 h, trasa ładna również malownicza, zmienna, małe wodospady do przepłynięcia. Brody - Szczebrzeszyn (most drogowy) czas przepływu od 1-1.5h trasa malownicza, kręta przed Szczebrzeszynem szybki nurt, dość trudno przy młynie za mostem 0,5m uskok (wodospad) od tego miejsca jeszcze 10 minut, dopływamy do mostu drogowego kończymy spływ za mostem przy prawej stronie.
W początkowym swym biegu Tanew przecina dziewiczą Puszczę Solską dlatego też na spływy na tych etapach należy się dobrze przygotować. Przy rzece na całym swym biegu znajdziecie państwo wiele pięknych i ciekawych miejsc na biwak, nocleg w namiotach czy też odpoczynek.
Tanwią płyniemy etapy jednodniowe lub kilkudniowe (od 1 do 6-7 dni).
Zbiórka na parkingu przy gospodarstwie agroturystycznym "Na górze"
Godziny wyjazdu 8:00 i 9:00
Start: Narol
Koniec: Rebizanty
Czas: ok. 6-7 godz.
Opis trasy:
(Początek rezerwatu Szumy), czas przepływu 6-7 godzin, długość odcinka ok. 16-18 km
Start: Rebizanty
Koniec: Borowe Młyny
Czas: ok. 5-6 godz.
Opis trasy:
Czas przepływu 5-6 godzin, długość odcinka ok. 15 km, trasa bardzo trudna, przeznaczona dla ambitnych i wytrzymałych, dużo połamanych drzew, kamienie, dzika przyroda.
Start: Borowy Młyn
Koniec: Osuchy
Czas: ok. 5-6 godz.
Opis trasy:
Czas przepływu 5-6 godzin, długość odcinka 18-20 km, pierwsza część trasy dość trudna, kręta, przenosi przez zwalone drzewa, dzika przyroda za Borowcem, \"pełen relaks\" aż do Osuch.
Start: Osuchy
Koniec: Króle Stare
Czas: ok. 5-6 godz.
Opis trasy:
Czas przepływu 5-6 godzin, długość odcinka 22-25 km, trasa łatwa, szeroka, malownicza, często wykorzystywana do spływów, polecamy na rodzinną rekreację.
Start: Króle stare
Koniec: Harasiuki
Czas: ok. 5-6 godz.
Opis trasy:
Czas przepływu 5-6 godzin., długość odcinka 22-25km oraz Harasiuki - Ulanów, czas przepływu 5-6 godzin, długość odcinka 20-22km, trasy łatwe, bardzo szerokie, duże zakola, piękna, różnorodna przyroda. Istnieje możliwość łączenia kajaków (płyniemy obok siebie z innymi załogami)
Start: Trasa Sól
Koniec: Harasiuki
Czas: ok. 6-7 godz.
Opis trasy:
Czas przepływu 6-7 godzin., długość odcinka 23-25 km. Trasa ta rozpoczyna się piękną, krętą rzeką Białą Ładą i ciągnie ok.. 15-16 km. Na wysokości
Trasą rzeką Wieprz. Oprócz poniższych etapów, trasę można przedłużyć dalej przez Tarnogórę, Izbicę, Krasnystaw
Start: Hutki
Koniec: Guciów
Czas: ok. 6 godz.
Opis trasy:
Trasa dla zaawansowanych, kilka przeniosek (młyny, śluzy).
Start: Obrocz
Koniec: Szczebrzeszyn
Czas: ok. 7 godz.
Opis trasy:
Trasa umiarkowana, dwie przenioski (śluzy). Etap końcowy - bardzo wartki nurt i małe kaskady do przepłynięcia.
Start: Szczebrzeszyn
Koniec: Zalew w Nieliszu
Czas: ok. 6 godz.
Opis trasy:
Trasa umiarkowana.
Na trasie gastronomie z jedzeniem i napojami. Odcinek spokojny, bezpieczny, nie wymagający, bardzo malowniczy, wijący się licznymi meandrami wsród lasów i łąk. Dolina Wieprza na tym odcinku jest bogata w różnorodną roślinność, jak i zwierzęta wodne, które można zaobserwować w trakcie kajakowania. Trasa bardzo często wybierana przez rodziny z dziećmi oraz przez młodzież.
Start: Obrocz
Koniec: Zwierzyniec
Czas: ok. 2 godz.
Opis trasy:
Start: Obrocz
Koniec: Zwierzyniec
Czas: 1.5-2 godz.
Opis trasy:
Odcinek spokojny, bezpieczny, nie wymagający, bardzo malowniczy, wijący się licznymi meandrami wśród lasów i łąk. Dolina Wieprza na tym odcinku jest bogata w różnorodną roślinność, jak i zwierzęta wodne, które można zaobserwować w trakcie kajakowania. Trasa bardzo często wybierana przez organizatorów szkolnych oraz przez młodzież.