Telefon 885 604 286
Spływ kajakowy po rzece Wieprz - malownicze krajobrazy Roztocza

Spływy kilkudniowe rzeką Wieprz i Tanew

Aby zorganizować spływ kilkudniowy, konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu i jego rezerwacja. Rezerwacje można zgłaszać telefonicznie pod numerem 885 604 286 lub wysyłając wiadomość na adresy e-mail: rudymiroslaw1@gmail.com oraz rudymiroslaw@o2.pl.Organizujemy spływy w różnych terminach, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednią datę.

Co zabrać na spływ kilkudniowy?

Przed wyruszeniem na kilkudniowy spływ warto odpowiednio się przygotować. Oto lista rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą:

  • Namiot, śpiwór i karimata – komfortowe miejsce do spania to podstawa podczas wyprawy na łonie natury.
  • Odzież na różne warunki pogodowe – warto zabrać zarówno lekkie ubrania na ciepłe dni, jak i coś cieplejszego na chłodniejsze wieczory. Nie zapomnij o kurtce przeciwdeszczowej.
  • Wygodne obuwie i buty wodne – przydadzą się zarówno na czas wiosłowania, jak i podczas biwakowania.
  • Wodoszczelny worek – na przechowanie rzeczy osobistych, takich jak telefon, dokumenty czy aparat fotograficzny. Sprzęt wodoszczelny jest również dostępny w wypożyczalni i można go pobrać na czas spływu.
  • Latarka, powerbank – latarka przyda się wieczorem na biwaku, a powerbank pozwoli naładować telefon, jeśli będzie to konieczne.
  • Prowiant i woda – zawsze warto mieć ze sobą coś na przekąskę lub posiłek oraz butelkę wody.

Rzeka Wieprz – trasy spływów

Dzień 1
Odcinek:

Hutki – Guciów

Czas: 5-6 godzin
Długość: 17 km
Opis:

Jest to pierwszy odcinek rzeki Wieprz, który jest dostępny dla kajakarzy. Rzeka jest kręta a zarazem spokojna i bezpieczna. Atrakcyjności dodają wystające konary i powalone drzewa, które czasami należy przenieść. Na trasie występuje jedna przymusowa przenoska (śluza) – hodowla pstrąga Chata Rybaka. W tym miejscu można skorzystać z restauracji oraz odpocząć. Spływ kończy się mostkiem z opisem „Guciów stop” na wysokości skansenu Zagroda Guciów, którą warto zobaczyć.

Dzień 2
Odcinek:

Obrocz – Szczebrzeszyn

Czas: 6-7 godzin
Długość: 21 km
Opis:

Trasa najczęściej uczęszczana przez turystów, bezpieczna, malownicza, polecana dla początkujących i rodzin z dziećmi. Na rzece występują dwie przenoski (śluzy) oraz spiętrzenie wody przed miasteczkiem Szczebrzeszyn.

Dzień 3
Odcinek:

Szczebrzeszyn – Nielisz

Czas: 4,5 godziny
Długość: 16 km
Opis:

Na tym odcinku rzeka staje się szersza, a na trasie pojawiają się przeszkody w postaci pni i powalonych drzew. W Michalowie trzeba przenieść kajaki przez elektrownię. Spływ kończy się na zalewie w Nieliszu, gdzie można zrelaksować się w przystani Moczydełko lub Marina.

Dzień 4
Odcinek:

Nielisz – Wirkowice Pierwsze

Czas: 5 godzin
Długość: 19 km
Opis:

Na tym odcinku nie ma już przeszkód typu śluzy czy betonowe progi. W zależności od poziomu wody mogą jednak pojawić się powalone drzewa, które trzeba ominąć lub przenieść kajak.

Rzeka Tanew – trasy spływów

Dzień 1
Odcinek:

Borowe Młyny – Osuchy

Czas: 5-6 godzin
Długość: 16 km
Opis:

Trasa dzieli się na dwie części. Pierwsza jest trudniejsza, z wieloma przenoskami przez zwalone drzewa, natomiast druga część jest bardziej relaksująca i prowadzi spokojnie aż do Osuch. To trasa dla bardziej doświadczonych kajakarzy, którzy lubią wyzwania.

Dzień 2
Odcinek:

Osuchy – Króle Stare

Czas: 5-6 godzin
Długość: 25 km
Opis:

Jest to szeroka i malownicza trasa, idealna na spokojny dzień na wodzie. Jest łatwa i cieszy się dużą popularnością dzięki pięknym widokom i braku większych przeszkód.

Dzień 3
Odcinek:

Króle Stare – Harasiuki

Czas: 5-6 godzin
Długość: 26 km
Opis:

Ten odcinek jest łatwy, rzeka jest szeroka i ma wiele zakoli. Trasa oferuje piękne widoki i różnorodną przyrodę, co sprawia, że jest idealna na spokojny, relaksujący dzień na wodzie.

Dzień 4
Odcinek:

Harasiuki – Ulanów

Czas: 5-6 godzin
Długość: 21 km
Opis:

Ten odcinek rzeki Tanew jest łatwy i szeroki, z wieloma dużymi zakolami. Przyroda na tej trasie jest niezwykle różnorodna i piękna, co sprawia, że spływ jest prawdziwą przyjemnością. Odcinek kończy się przy ujściu Tanwi do Sanu, co jest świetnym miejscem na zakończenie pełnego wrażeń dnia.

Sprawdź również